Masaże

…masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej stosowaną już od 3000 lat p.n.e. Wywodzi się on z Indii i Chin, gdzie stanowił element rytuału religijnego i stamtąd przeniknął do medycyny ludowej. Wpływa bardzo korzystnie na cały organizm człowieka. Począwszy od skóry, mięśni i więzadeł, aż po układ nerwowy, krwionośny i limfatyczny.
masaz_klasyczny

Masaż klasyczny

Wpływa pozytywnie na samopoczucie, usuwa zmęczenie, zmniejsza nadmierne napięcie mięśni. Dzięki stosowaniu odpowiednich technik pobudza układ krążenia, ułatwia pozbywanie się przez organizm szkodliwych produktów przemiany materii, wzmacnia mięśnie, kości i stawy. Sprzyja regeneracji sił i eliminuje ujemne efekty stresu. Stosowany regularnie przeciwdziała starzeniu się i wiotczeniu skóry, ujędrnia mięśnie i poprawia stan zdrowia, staje się integralną częścią zdrowego stylu życia.

Masaż relaksacyjny

Spokojny, delikatny masaż posiadający wspaniałe właściwości odstresowujące
i relaksacyjne. Wykonywany w wolnym tempie, miękkimi, rytmicznymi ruchami wpływa na poprawę samopoczucia na poziomie fizycznym oraz psychicznym, relaksując umysł i likwidując napięcie mięśni w przyjemny i łagodny sposób. Wspomaga leczenie nerwic, stanów lękowych oraz negatywnych skutków długotrwałego stresu.

masaz_relaks
masaz_twarzy

Masaż twarzy, szyi i dekoltu

Masaż twa­rzy ma przede wszyst­kim dzia­ła­nie pro­fi­lak­tycz­nie. Jego głów­nym celem jest utrzy­ma­nie skóry i mię­śni w sta­nie ela­stycz­no­ści oraz zapo­bie­ga­nie powsta­wa­niu zmarsz­czek. Daje on uczu­cie lek­kiego roz­grza­nia, roz­luź­nie­nia i odprę­że­nia, twarz staje się spo­koj­niej­sza, jakby wygła­dzona. Masaż oddzia­łuje bez­po­śred­nio na tkanki, które są maso­wane, a ruchy powo­dują pobu­dze­nie krą­że­nia, roz­sze­rze­nie naczyń krwio­no­śnych. Powo­duje to lep­sze dotle­nie­nie tkanki, zwięk­sza się bowiem dopływ krwi tęt­ni­czej do maso­wa­nych obsza­rów.

Masaż bańką chińską

Jest to masaż podciśnieniowy. W masażu bańkami mamy do czynienia z oddziaływaniem mechanicznym i odruchowym. W kosmetyce stosowany doskonale rozbija nadmiar tkanki tłuszczowej (działanie antycellulitowe), wspomaga odchudzanie, ujędrnia ciało. Dodatkowo poprawia cyrkulację krwi i limfy, pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn a także likwiduje obrzęki. Ma silne działanie drenujące, rozluźniające mięśnie.

masaz_banka
masaz_antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy to mocny masaż wykorzystujący specjalnie dobrane techniki by usprawnić krążenie całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie nastąpiły zmiany. Masaż działa na tkankę podskórną usuwając złogi toksyn i szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż odbywa się za pomocą bańki chińskiej lub techniki klasycznej – znakomicie poprawia krążenie krwi i pomaga rozbić złogi cellulitowe, poprawia stan mało elastycznej skóry.

Masaż aromatyczną świecą

Masaż aromatyczną świecą to rytuał wykonywany na bazie naturalnych wosków i olejów roślinnych. Skóra staje się jedwabista w dotyku, odmłodzona, nawilżona i odżywiona.

masaz_aromatyczna_swieca
masaz_stop

Masaż stóp

Masaż stóp jest niezwykle przyjemny i pozwala się zrelaksować. Ma też korzystny wpływ na ludzkie zdrowie, bo pobudza krążenie krwi i przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn.

Drenaż limfatyczny

To rodzaj masażu, który ma na celu usprawnienie i przyspieszenie krążenia chłonki. Polega na wykonywaniu ruchów głaskania, pocierania i uciskania skóry tak, aby przepchnąć nagromadzony pod nią płyn, a także zlikwidować obrzęk, np. wysięki limfatyczne. Zabieg przeprowadzany jest w kierunku węzłów chłonnych.

drenaz_limfatyczny