Masaże

Masaż

Klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim spectrum zastosowań.

Może dotyczyć całego ciała, ale też poszczególnych jego części.
Masaż klasyczny może być całościowy, co oznacza, że masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała – od stóp, aż po kark. Może też koncentrować się na konkretnej partii ciała – np. plecach i karku czy nogach – w zależności od wskazań. Prawidłowo wykonany – ma zbawienny wpływ na organizm, pobudzając tkanki, regenerując mięśnie,  czy też poprawiając ukrwienie.
Masaż klasyczny koi nerwy, relaksuje, poprawia samopoczucie, a do tego rozluźnia. W połączeniu z muzykoterapią czy aromaterapią może łagodzić napięcie psychiczne, bóle głowy czy bóle stawów i mięśni.
Ta forma terapii może być stosowana zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową. Stosuje się go przede wszystkim w terapii narządów ruchowych – jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form terapii w tym zakresie.

Efektypo zabiegu:

Drenaż

limfatyczny

Drenaż limfatyczny to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy, poprawiający stan organizmu oraz jedna z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków. Jest niezbędnym elementem wspierającym zabiegi odchudzania i redukcji cellulitu.
Zabieg poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny do oczyszczania i usuwania z organizmu toksyn.

Efektypo zabiegu:

Masaż

antycellulitowy bańką chińską

Masaż bańką chińską znajduje się w czołówce najskuteczniejszych, nieinwazyjnych zabiegów redukujących cellulit, nadmierną tkankę tłuszczową oraz ujędrniających skórę.

Ogromną zaletą tego masażu jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie.

Efektypo zabiegu:

Masaż

aromatyczny świecą

Masaż świecą aromatyczną to zabieg łączący w sobie zalety masażu relaksacyjnego, aromaterapii i leczenia ciepłem. Masaż ciepłą świecą aromatyczną sprawia, że skóra staje się nawilżona, gładka i aksamitna w dotyku. Przynosi ukojenie skórze wrażliwej i poprawia jej kondycję. Ciepło świecy rozgrzewa tkanki, rozluźnia napięcie mięśniowe i działa przeciwbólowo. Masaż pobudza krążenie, poprawia napięcie skóry i wspomaga walkę z cellulitem, wskazuje działanie antyoksydacyjne, ujędrniające, przywraca skórze elastyczność i sprężystość.

Do zabiegu wykorzystujemy naturalne świece do masażu marki Ma Bougie.

Świece Ma Bougie to znakomite połączenie szlachetnych, naturalnych składników oraz najwyższej jakości olejków do masażu. Olejek z kokosa, olejek z kiełków soi i wosk pszczeli pozostawiają skórę odżywioną i wygładzoną. Po rozpuszczeniu świeca zmienia się w olejek do zmysłowego masażu ciała, który nawilża skórę i pozostawia ją jedwabistą w dotyku.

Efektypo zabiegu:

Masaż

relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to doskonałe remedium na zmęczenie, stres i złe samopoczucie.

Zabieg pozwala osiągnąć stan uspokojenia i odprężenia ciała i umysłu oraz zniwelować skutki stresu i zmęczenia, co owocuje znaczną poprawą ogólnego samopoczucia.

Masaż relaksacyjny jest zabiegiem naturalnym, który polega na stymulacji tkanek organizmu. Oddziałując na skórę, tkankę łączną i tłuszczową, mięśnie, zakończenia nerwowe oraz układy krwionośny, limfatyczny, nerwowy i hormonalny, uwalnia nie tylko ciało, ale również umysł od stresu oraz wspomaga regenerację organizmu.

Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni.

Ogromną zaletą tego masażu jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie, a także:
Zabieg intensywnie pielęgnuje skórę stóp, nawilża i głęboko regeneruje, powoduje uczucie lekkości, świeżości i odprężenia, likwiduje uczucie ociężałych nóg w okolicach łydek, poprawia krążenie, łagodzi bóle reumatyczne. Skóra po zabiegu staje się aksamitna i miękka w dotyku.

Efektypo zabiegu:

Masaż

gorącymi kamieniami

Jest zabiegiem wywodzącym się z medycyny Dalekiego Wschodu, wykazującym silne działanie fizjoterapeutyczne. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu.

Masaż kamieniami to szerokie spektrum działania. Wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy. Dodatkowo jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów napięciowych.

Efektypo zabiegu:

Masaż

KOBIDO

KOBIDO – masaż twarzy powszechnie określany jako niechirurgiczny lifting twarzy. Jest to naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz różnych zabiegów ingerencyjnych.

Masaż działa nie tylko powierzchniowo, ale też w głębszych warstwach skóry, tkanki podskórnej, a  także na poziomie mięśni. Uaktywnia nerwy twarzy, zwiększając przepływ Qi (energii) i prowadząc do naturalnego liftingu. Dzięki różnej, naprzemiennej intensywności masowania, zmniejsza się napięcie mięśni mimicznych, co w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych, natomiast  aktywacja głębiej położonych mięśni twarzy sprawia, że owal twarzy podnosi się. Silny ucisk stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, poprawiając  jej jędrność i napięcie. Ruch drenujący wspomaga odprowadzanie nadmiaru limfy z twarzy oraz likwiduje opuchliznę.

Efektypo zabiegu: